Hrad Kost

HISTORICKÁ PAMÁTKA

Víte že…

Víte, že se v podhradí Kosti nachází bývalé skalní obydlí Barušky? Uměle vytvořená jeskyňka, v níž se ještě za první světové války skutečně žilo, dnes slouží už jen jako útočiště čarodějnic z filmových pohádek.Rezervujte ubytování na tel.:
+420 412 554 286
Rezervace ubytování online.

Komerční akce

Společnost Kinský dal Borgo a. s., která spravuje majetek bratří Giovanniho a Pia Kinských v Čechách, má kromě Karlovy Koruny v Chlumci nad Cidlinou na starost i Kost. Prostory majestátné stavby ze 14. století jsou vám k dispozici nejen během prohlídky. Když si zaplatíte, otevřou se vám brány nejzachovalejšího gotického hradu v Česku třeba za třeskutých mrazů v prosinci. Nejde o astronomické finanční částky a usměvaví zaměstnanci vám rádi vyjdou vstříc (skoro) ve všem, co si navymýšlíte :) Následujících pár řádků má za cíl informovat o tom nejzábavnějším a nejdostupnějším, co se dá na Kosti dělat a co by vás mohlo (nejen) jako turisty zajímat.

Všechno pro všechny

K pořádání nejrůznějších akcí od maškarních bálů přes rauty po obchodní jednání vám mohou posloužit prakticky veškeré prostory hradu. Reprezentativní Vartemberský palác má dvě podlaží a navazuje na něj pár menších sálů paláce Šelemberského. Propojením všech těchto místností vzniknou prostory, které pohodlně pojmou až sto padesát lidí. Ještě jednou tolik účastníků „naskládáte“ do tří menších sálů na nádvoří hradu u Bílé věže. Pro soukromé i firemní akce může posloužit také parkán (severní příhradí), kaple nebo nádvoří. Všechny prostory se dají využít buď jednotlivě nebo jako celek. K výbavě hradu patří moderní sociální zařízení, kuchyně a šatna.

Obřady pro zamilované

Říct si navěky své „ano“ mezi mohutnými zdi majestátné Kosti znamená (v případě muže) připadat si jako král nebo (v případě ženy) stát se na chvíli krásnou princeznou. Výhodou svatby na hradě je také to, že se nebudete muset o nic starat. Milí kostečtí správci zajistí vše od oddávajícího přes fotografa a hudbu po květinovou dekoraci. Obřad vyjde na 5 000 korun; za co si jste ochotni zaplatit navíc, záleží jen na vás.

Akce pro známé i neznámé

Na Kosti je možné uspořádat stylové soukromé i firemní akce. Vězte, že otevřete-li právě zde slavnostně svou firmu, ještě dlouho na to společníci nezapomenou. To platí pro soukromé plesy, večírky a výročí dvojnásob. Chystáte firemní prezentaci, seminář, školení, konferenci, recepci, raut nebo maškarní bál? Chtěli byste uspořádat koncert či divadlo? Přemýšlíte, kam se vydat na soukromou garden party? Spolehněte se na prověřené a zajeďte na hrad Kost. Důkazem, že personál vyjde ochotně vstříc, je třeba fakt, že se zde už několikrát točil film. V roce 2005 zavítal na Kost i slavný americký filmový štáb, natáčející Hanibala.

Outdoor pro dobrodruhy

Hrad Kost stojí dost dlouho na to, aby byl opředen legendami a tajemstvím. Pokud vás láká majestátnost gotických hradeb a malebná krajina Českého Ráje, považujete se za dobrodruhy a nebaví vás stereotypní prohlídky památek, pak využijte některou z nabídek outdoorových aktivit v nejbližším okolí Kosti. Hrad je sevřen údolími Plakánek a Prokopským údolím. Na Černém a Bílém rybníce je možné projet se na loďkách. Na požádání je společnost Kinský dal Borgo schopná zajistit šermířská a sokolnická vystoupení, ohňovou show, trubače, stráže na cimbuří, Bílou paní, kata, čarodějnici, slavnostní nasvícení hradu, vyhlídkové lety nad Českým rájem v letadle nebo vrtulníku či noční prohlídku Kosti v dobových kostýmech. Pro fajnšmekry je možné reprodukovat švédské vojenské ležení. Pak kolem Kosti nechybí dobové stany a vojáci ve zbroji. O zábavu uvnitř hradu se starají tanečnice, dvorní dámy, dělostřelci i žebráci.

Více informací o komerčních akcích získáte u sl. Martiny Kubešové na tel. +420 737 215 973.